Vajra


Fatih 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra doğu felsefelerine yöneldi ve özellikle Osho’dan etkilendi. Aynı dönemde çeşitli yoga ekollerinde eğitim görmeye başladı. 2003 yılında Japonya’da Aikido ve Reiki eğitimleri aldı, Vipassana meditasyon inzivalarına katıldı. 2004 yılında farklı yoga ekollerini görmek için çıktığı Hindistan gezisinde Maya Takvimi bilgileriyle tanıştı. 2006 yılında anadolu tasavvufuyla tanıştı ve o zamandan beri çeşitli ustalardan feyz almaktadır.

 

2005-2006 yıllarında Ralph Watson’dan NLP koçluğu ve hipnoz eğitimleri aldı. Aynı dönemde Osho Meditasyon Merkezi’nin yöneticisi D'Arcy O'Byrne’ınverdiği workshoplara katıldı. 2006 aynı zamanda Carl Johann Calleman’dan Maya Astrolojisi eğitimini aldığı ve bu konuda bireysel seanslara başladığı yıl oldu. İsrail, Tayland ve Hindistan’da Maya Astrolojisi eğitimleri verdi. 2007 yılında Agama Yoga okulunun kurucusu Swami Vivekananda Saraswati ile tanıştı ve düzenli ezoterik tantra yoga pratiğine başladı.

 

2010 yılında Agama Yoga eğitmeni olarak yetkilendirildi ve 2011 yılında Swami Vivekananda tarafından verilen “Vajra” ismini aldı. 2008 – 2011 arasında Agama Yoga’nın sunduğu erkekler için özel Tantra toplantılarına düzenli olarak katıldı (Vira buluşmaları) ve bazılarına liderlik etti. Aynı dönemde Sahajananda ile pek çok Hridaya meditasyon inzivasına katıldı. Onun Advaita Vedanta öğretisinden derinden etkilendi. Fatih 3. seviye Agama Yoga eğitmenidir ve toplamda 24 ay süren hatha ve kundalini yoga programlarını tamamlamıştır.

 

Yoga ve Maya astrolojisi eğitimleri dışında erkekler için özel eğitimler sunmaktadır. Bu eğitimlerde arketipler üzerinden erkeğin kutsallığı, tantrik cinsellik, bir erkek olarak psikolojik ve ruhsal gelişim gibi konular işlenmektedir.

Koç, astrolog veya danışman olarak herhangi bir etiketle sınırlandırmadan verdiği bireysel seansları BenÖtesi Psikoloji (Transpersonal Psychology) ve Advaita Vedanta’dan etkiler taşımaktadır. Hobileri arasında şamanlık, piramit teknolojileri, radyestezi, armoni ve müzik sayılabilir.

 

Yoga Bhoga ekolü Fatih’in son 12 yıl içinde öğrendikleri ve uyguladıklarının bir sentezi olarak ortaya çıkmıştır.

 

 

 
Eğitim Aldığı Kurum :

Eğitmenleri :

Yogik Soy Ağacı :

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Salı | Çarşamba | Perşembe | Cuma | Cumartesi | Pazar
Adres:


Beşiktaş
İstanbul, İzmir, Bursa, Marmaris

Türkiye

İletişim:

Telefon: 05394851216
E-posta: fatihist@gmail.comKategori: Egitmen