Nur Taran


İlk mesleği İngilizce Mütercim Tercümanlık. Uzun yıllar kurumsal hayatta iletişimin hemen her alanında çalıştı, çeviriler yaptı. 2010 yılında Kundalini Yoga ve Meditasyon pratiğine başladı, 2013 yılının Ocak ayında Hindistan’a taşındı. Orada sevgili şifa öğretmeni Patrick San Francesco ile tanıştı ve Patrick ile düzenli olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de şifa turları düzenlemeye başladı.

2014-2016 yıllarında Yogi Bhajan’ın Power of the Spoken Word (Sözün Gücü) kitabını ve Kundalini’deki temel setleri içeren Kova Çağı Eğitmen Rehberi’ni çevirdi.

2015 yılının Ocak ayında Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitmenlik Eğitimi’ne Amrit Nam Sarovar International Yoga School (http://www.amritnam.com/), AAA Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga School (http://www.yoga-gaia.cn/) ve Kundalini Research Institute (http://www. kundaliniresearchinstitute. org/) tarafından verilen %100 eğitim bursuyla başladı ve 220 saatlik eğitimi tamamladı.

2016 yılının Nisan-Mayıs aylarında Çin’in Dali kentinde AAA Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga School çatısı altında eğitmen eğitmeni olmak üzere ilk stajını yaptı. İkinci seviye Kundalini Yoga eğitimi kapsamında Özgün İlişkiler üzerine ilk modülünü tamamladı. Son olarak da Sunchild Kundalini Çocuk Yogası eğitimini tamamlayıp Türkiye’nin ilk Kundalini Çocuk Yogası eğitmeni oldu.

Almanya Uluslararası Kundalini Yoga Festivali'nde ilk uluslararası atölyesini 2017 yılında düzenledi. 

 

Şimdi yetişkinler için Kundalini Yoga ve Meditasyon dersleri veriyor. Yurtdışından gelen eğitmenlerle Kundalini Yoga ve Meditasyon atölyeleri düzenliyor.

Gong ve sesle şifa üzerine çalışıyor, yurtdışından eğitmenlerle atölyeler düzenliyor.

 

Türkiye’de gerçekleştirilen 2017-2018 Kundalini Yoga ve Meditasyon eğitmenlik eğitiminin sözlü çevirmenliğini yapıyor. 

 

Öğrenciliği son nefesine kadar devam ediyor. Yolunu seviyor.
Eğitim Aldığı Kurum :
AAA International Kundalini Yoga School, Amrit Nam Sarovar International Kundalini Yoga School, Guru Ram Das Aquarian Academy

Eğitmenleri :

Yogik Soy Ağacı :

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :
Kundalini Yoga ve Meditasyon

Çalışma Günleri:
Perşembe
Adres:

Osmanağa Mah. Süleymanpaşa Sok. No:68 K:5/6
Kadıköy
İstanbul

Türkiye

İletişim:

E-posta: nurtaran@gmail.com
Website:Kategori: Egitmen