Etkinlik Takvimi

Yıllık Görünüm
Yıllık
Aylık Görünüm
Aylık
Weekly View
Haftalık
Daily View
Bugün
Search
Arama
iCal dosyası olarak indirin
Hande Tarıman İle Pranik Yoga
Cumartesi, 14 Ekim 2017, 12:30 -  3:00
 
Tıklanma : 1185
Kişi Aletya

PRANİK YOGA
Hande Tarıman ile

Sonbahar Rüzgarlarını İçinde Keşfet!

Tarih: 14 Ekim Cumartesi
Saat: 12:30-15.00
Ücret: 100 TL

Rezervasyon ve detaylı bilgi:
Aletya t: (0212) 202 6267 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

PROGRAM AKIŞI:
12:30 - 12:45 Açılış ve Grup içi Bağlantı 
12:45 - 14:30 Pranik Yoga Akışları 
14:30 - 15:00 Meditasyon ve Derin Dinlenme 

GRUP İÇİ BAĞLANTI 
Etkinlik pranaya odaklanan enerjetik bir çalışma olduğu için grup içinde oluşacak enerjiye odaklanarak başlangıçta grup dinamiklerine yönelik bir kaç egzersiz yapacağız. Kaynaşacağız. 

PRANİK YOGA AKIŞLARI 
Yoga; beden zihin ve kalp bütünlüğüne giden yolda bedeni araç olarak kullandığımız bir ilim. Asana (pozlar) aracılığı ile kas ve iskelet yapımız, organlarımız üzerinde çalışırken, nefes aracılığı ile de bedenimiz içindeki hava akışları / PRANA ile çalışıyoruz. Bu sayede meditasyon esnasında zihnin kontrolünü ve konsantrasyonunu daha rahat sağlayabilecek bir beden ve enerji yapısına ulaşmaya çalışıyoruz.

Bu çalışmada içimizdeki hava akışlarının, rüzgarların neler olduğunu öğrenecek, onları esmeleri gereken yönlere doğru yönlendireceğimiz akışlarla hareket edeceğiz. Çalışma her seviyeye uygun olacak. Her vayu için (apana (sindirim), samana (karın), prana (göğüs ve baş), udana (boğaz), vyana (tüm beden)) bir seri hareket yaparak, o vayuyu hareketlendirecek, nefes egzersizleri ile destekleyecek ve pranamızı daha yoğun hissetmeye odaklanacağız.


KATILIMCI - 12 Kişi ile sınırlıdır 


HANDE TARIMAN

Yogaya hamileyken Neslihan İskit ile 2006 yılında başlayan eğitmenimiz 2011 yılında Chris Chavez ile 200 Saatlik temel yoga eğitimini tamamlayıp yoluna Godfrey Devereux, Elena Brower, Sean Corn, Zeyneb Uras, Çağ Rical Gürle, Dylan Werner gibi eğitmenlerle devam etti. 2015 Yılında Fransa'da tamamladığı Vipassana inzivası ile pratiğine meditasyon da yoğun olarak eklendi. 2017 Şubat ayında Hindistan'da 300 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimini Çetin Çetintaş ile tamamladı. Halen Hatha Yoga, Pranayama ve Meditasyon alanında çalışmalarına grup ve özel dersler ile devam ediyor.

Konum Aletya
Akşam Sefası Sokağı
Sarıyer
İstanbul
Turkey