Hindiba Pansiyon


Hindiba Pansiyon Hakkımızda

YERİMİZ

Hindiba Pansiyon Bolu – Mengen’e 8 km uzaklıkta, Yedigöller Milli Parkı yolu 3. km’de  bulunuyor. Bungalov biçiminde yapılmış, banyosu içinde dokuz taş ve üç ahşap evden oluşuyor. Sıcak suyu ve merkezi ısıtması olan tesis, turizm işletme belgesine sahip. Ayrıca TaTuTa (Ekolojik Tarım Turizmi ve Takası / Eco-Agro Tourism and Voluntary Exchange) ağında yer alıyor.

Yedigöller Milli Parkı’na yaklaşık 45 km uzaklıkta yer alan Hindiba Pansiyon, konuklarına sessiz ve doğal bir atmosfer,  doğa yürüyüşü, kuş ve yaban hayatı gözlemciliği, doğa fotoğrafçılığı, kampçılık gibi birçok doğa etkinliğinin yanı sıra geleneksel yaşama dair birçok atölye çalışmasını da konuklarına sunuyor.

Vizyonumuz

Ekolojik bütüne ve yöre halkına saygılı, ulusal ve uluslararası her yaş aralığından sanat, spor ve doğa dostu misafirlerini ağırlayan, servis ettiği tüm ürünlerinde organik ve geleneksel çözümler bulan veya bulmaya çalışan, bu ilke doğrultusunda 12 ay hizmet veren yeşil yıldızlı örnek bir eko işletme olmak.

Vaat Ettiklerimiz

Doğa; Türkiye’nin en önemli biyolojik rezerv alanlarından bir tanesi olan Bolu Dağları’nda yer almaktayız. Etrafımız, Avrupa-Sibirya bitki örtüsü ağırlıklı karışık ağaç türleri ile çevrilidir. Biz de, bu güzellikler içinde mevsimlere tanıklık edebileceğiniz, toprağa ve doğaya dokunabileceğiniz bir yaşam merkezi oluşturmaya çalıştık.

Konfor; 17 -20 metre karelik ferah ve temiz odalarımızda evinizin rahatlığını sunmaya çalıştık. Ana hizmet binası ise ortak kullanım için düzenledik. Soğuk kış günlerde şömine başında sıcacık çayınızı yudumlarken, keyifle muhabbet edebileceğiniz bir yeriniz olsun istedik.

Atölyeler ve Etkinlikler; Neredeyse her ilgi alanına ve yaş grubuna göre etkinlikler hazırladık. Bu sayede konuklarımızı doğaya, geleneksel yaşama, spora ve sanata yakınlaştırabilmeyi amaçladık. Nisan 2014 te yapılacak etkinlikler :

 

5 Nisan 2014 Bahara Mis Bir Merhaba! Elif&Barış Yoga @Hindiba Pansiyon, Mengen-Bolu

01 – 03 Mayıs 2014  Gül Kaya ile Mucizeler Kursu ( A Miracle in Course )@ Hindiba Pansiyon, Mengen-Bolu

10 Mayıs 2014 Elif&Barış Yoga @ Hindiba Pansiyon Mengen-Bolu

29 Mayıs 2014 Kırmızı Öz @ Hindiba Pansiyon, Mengen-Bolu

Lezzetler; Mönülerimizi, yöresel lezzetler üzerine kurguladık ama mutfağımızda Anadolu’nun farklı köşelerinden gelen eşsiz ve ekolojik tatları da unutmadık.

Bizden Size

Tüm ekip olarak doğa dostu yaşam biçimlerine inanıyoruz. Attığımız her adımda bunun gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Geleneksel yaşam biçimlerinden esinleniyor, öğrendiklerimizi modern yaşam ile birleştirmeye çalışıyoruz.  Yeryüzünün nazik dengelere sahip olduğunu, her dakika birçok canlı türünün neslinin tükendiğini, öz kaynaklarımızın azaldığını, sentetik ilaçların bulaştığı yiyeceklerin her an soframızda daha çok yer aldığını biliyoruz. Bu nedenle biz kendi bahçemizde tarım yapmaya çalışıyoruz, yeteri kadar üretmiyorsak köylü pazarlarından alışveriş yapıyoruz.  Doğadan aldıklarımızın hepsini olmasa bile bir kısmını doğaya geri veriyoruz. Doğayı destekliyoruz, desteklenmesini teşvik ediyoruz.

Değerlerimiz

—Organik veya doğa dostu olmayan yöntemleri benimsemiyoruz

—Gıda tüketim malzemelerini kendimiz organik olarak üretmeye çalışıyoruz, üretemiyorsak, yöreden tedarik etmeye çalışıyoruz

—Bölgemizdeki doğal varlıklara saygı duyarak ziyaretçileri tarafından tanınmasını sağlıyoruz.

—Enerjimizi kendimiz üretmeye çalışıyoruz, tüketirken tasarruflu davranıyoruz.

—Misafirlerimize ailemizden biri gibi davranır, müşteri olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

—Çalışanlarımıza ve emeğe saygı duyuyoruz.

Yöre halkıyla iyi ilişkiler kuruyor, onların bir parçası olduğunu biliyor ve çalışanlarımızı yöre halkından seçmeye özen gösteriyoruz.

Sivil toplum kuruluşlarına ve sivil insiyatife önem veriyor ve katkıda bulunuyoruz.

—Çöplerimizi ayrıştırıyor, atıklarımızı kompost yapmaya çalışıyoruz.

Geri dönüşümü olmayan veya zor dönüşen tüketim malzemelerini mümkün olduğunca az kullanıyor veya kullanmıyoruz.

Gelirimizin, doğa, sanat ve spor için kullanılmasına öncelik veriyoruz.
Eğitim Aldığı Kurum :

Eğitmenleri :

Yogik Soy Ağacı :

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :

Stil :
Diğer

Uzmanlık Alanı:
Workshop

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Salı | Çarşamba | Perşembe | Cuma | Cumartesi | Pazar
Adres:

Kıyaslar köyü Kaynarca Mevkii Yedigöller yolu 3. km
Mengen
Bolu

TÜRKİYE

İletişim:

Telefon: 03743563138
Mobil Telefon: 05308249791
E-posta: bilgi@hindibapansiyon.com
Website:Kategori: Kamp & Otel