Gülnihal Özdener


Yoga ile 2008'de tanıştım. İki temel uzmanlık programına katıldıktan sonra, 500 ve 800 saatlik ileri seviye uzmanlıklarımı New York'taki Dharma Yoga Center’da, ‘Life of a Yogi’ programlarıyla, sevgili Guruji Sri Dharma Mittra’nın yanında tamamladım. Katıldığım ilk Dharma Yoga dersini veren sevgili hocam Mark Kan, 500 saat sırasında ilk mentorum oldu. New York'u her ziyaretimde ikinci mentorum Yoshio Hama'nın derslerini ihmal etmedim. Dharmaji'nin verdiği her ders âb-ı hayat gibi geldiği için onları da asla kaçırmadım. Bu süreçte kendisinin yerine Center'da dersler verme şansım oldu; minnettarım. Manevi mentorum Yiannis Andritsos'un Istanbul'daki ve yurtdışındaki çalışmalarına 2014'ten beri katılıyorum. Sık sık Sri Dharma'yı ziyarete giderek bilgimi artırmaya ve deneyimlerimi ilerletmeye devam ediyorum. 

Yıllar içerisinde Dharma Yoga ekolü dışında birçok kıymetli uzmanın yoğun programlarına ve atölye çalışmalarına katıldım; kendilerinden edindiğim kıymetli bilgileri özellikle bire bir seanslarımda ve sunduğum atölye çalışmalarında harmanlayarak paylaşıyorum. YogaŞala bünyesinde sevgili hocam Hart Lazer'dan aldığım 150 saatlik terapi odaklı uzmanlık programı, atölye çalışmaları ve bire bir seanslar ile güvenli asana ve meditasyon uygulamaları konusunda derinleşme şansı yakaladım. 

Şimdilik Türkiye'deki tek Dharma Yoga Center 500 ve 800 saat sertifikalı uzman olarak kendi stüdyom SUJALA / Dharma Yoga İstanbul'da grup seansları ve özel seanslar veriyorum. Türkiye, KKTC ve yurtdışındaki çeşitli merkezlerde Dharma Yoga'nın en kapsamlı uygulamalarını 2-3 saatlik Sadhana'lar ile paylaşıyorum. YogaUni.com online platformu üzerinden de Dharma Yoga çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

Yoga kadim ve köklü bir bilim; uygulamanın ilk basamağı ahimsa ve nihai amacı 'birlik', asanalar da birliğe giden yolda sadece birer araç. Asanalardan faydalanırken nihai amacı aklımızdan çıkarmamalıyız. En azından Dharma Yoga uygulamaları sırasında mutlaka maneviyatınız için bir niyetiniz olsun ve bu niyeti çalışmanız boyunca hatırlayın. 

'Daima açık olun.' 
Eğitim Aldığı Kurum :
Dharma Yoga Center, New York

Eğitmenleri :

Yogik Soy Ağacı :
Swami Brahmalingeshwarananda, Swami Kailashananda, Dharma Mittra

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :
Sri Dharma Mittra

Üye Olduğu Birlik:
YA - Yoga Alliance | Diğer

YA Sertifikaları:
RYT 200 | E-RYT 200 | RYT 500 | E-RYT 500 | RYS 200 | YACEP

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Salı | Çarşamba | Perşembe | Cuma
Adres:

19 Mayis Mah. Kürkçü Sk., 23A
Kadıköy
İstanbul

Türkiye

İletişim:

Mobil Telefon: 05352643414
E-posta: gulnihal@gulnihalozdener.com
Website:Kategori: Egitmen