Rana Korkunc


1981 Ağrı doğumlu. İstanbul’da yaşıyor. Çevre Mühendisi, İTÜ İşletme Yüksek Lisansı mezunu. 10 yıl kendi alanlarında dünya lideri firmaların İnsan Kaynakları bölümlerinde çalıştı.

28 yaşında geçirdiği ani bir rahatsızlık nedeniyle ameliyat olmak yerine alternatif tedavi yöntemlerini araştırmaya başladı. Hastalıkların zihinsel nedenleri, düşünce gücüyle iyileşme alanlarındaki çalışmalara ulaştı. Herhangi bir eğitim almadan yaptığı araştırmalardan öğrendiklerini kendi üzerinde uygulayıp ameliyat olmadan tekrar sağlığına kavuştu. Bu olay hayatında bir dönüm noktası oldu ve yaşamına getirdiği farkındalık ile öncelik ve amaçları değişti.

Önce şifacılık üzerine eğildi, Reiki (enerji ile şifa) eğitimi aldı. Dogal iyileşme konusundaki araştırmalarını ilerleterek akapunktur noktaları kullanılarak yapılan enerji bedeni, enerji alanı, bilinçaltı, travma temizleme teknikleri olan EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) ve TAT (Tapas Akupresur Tekniği) eğitimlerini aldı. Amacı insana bütünsel olarak bakabilmek ve farklı teknikler ile kişiye özel çözümler yaratabilmekti. Bu nedenle içinden gelen sesi dinleyerek çalışmalarına Yogayı da eklemeye karar verdi.

Hindistan Vivekananda Yoga Üniversitesinin Yoga Eğitmenlik Eğitimi Programı’nı Türkiye temsilcisi İstanbul Yoga Merkezi’nde aldı. Mezun olduğu üniversitenin çalışmalarını yakından görebilmek için Hindistan’a gitti. Üniversite gurularından yoga felsefesi dersleri aldı, asana (yoga duruşları), meditasyon, mantra (ilahi), pranayama (nefes) vb. tüm geleneksel yoga çalışmalarına katıldı.

“Yoga ve sağlığı koruma”, “Yoga ve hastalıklar” konusundaki çalışmalarını derinleştirmek için Hindistan Vivekenanda Yoga Üniversitesi’nden Yoga Terapi alanında Yüksek Lisans eğitimi almaya karar verdi, İstanbul Yoga Merkezi Koordinatörlüğü’nde eğitimine halen devam etmektedir.

Şu anda kurucusu olduğu Rana Korkunç Eğitim ve Danışmanlık bünyesi altında “Yoga, Yoga Terapi, Reiki, EFT, Kahkaha Yogası, Stres Yönetimi” alanlarında bireysel ve kurumsal eğitim ve projeler  organize ederek sağlık ve kişisel gelişim alanında profesyonel olarak hizmet veriyor.

www.uplifers.com ve yogadergisi.com online dergilerinde kişisel gelişim ve yoga hakkında yazarlık yapıyor. Aktif olarak koşu, dağcılık, rüzgâr sörfü, snowboard gibi doğa sporları ile ilgileniyor. Yoganın bir yaşam tarzı olduğunu düşünüyor. Transandantal meditasyon uygulayıcısı. 
Eğitim Aldığı Kurum :
İstanbul Yoga Merkezi

Eğitmenleri :

Yogik Soy Ağacı :
Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :
Ayça Gürelman

Stil :
Hatha

YA Sertifikaları:
RYT 200

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Salı | Çarşamba | Perşembe | Cuma | Cumartesi | Pazar
Adres:

Kordonboyu mah. Zambak sok.
Kartal
İstanbul

Türkiye

İletişim:

Mobil Telefon: 05334504720
E-posta: info@ranakorkunc.com
Website:Kategori: Egitmen