Gurudwara Yoga Merkezi


Gurudwara Yoga, Kurucusu Nazmi Gurudwara'nın kendi tinsel yolculuğunda öğrendiği Hatha, Sivananda, Entegral ve Yin Yoga stillerini kendi deneyimleri ile eklektik bir biçimde birleştirmesi sonucu oluşmuştur.
Son derece yumuşak, akıcı, açık ve çok derine erişen bir yöntem olarak gelişmiştir ve öğrencilerinin yaşamlarında istedikleri değişimleri yapabilmelerine ve kendilerini tanımalarına yardımcı olur...
Hatha yoga sistemi içindeki tekniklerin kadim suptil bilgilerle eklektik olarak birleştirilip geliştirilmesi ile ortaya çıkan Gurudwara Yoga çalışması teropatik etkileri ile birlikte uygulamaya geçildiğinde bedendeki fiziksel gerginlikten kurtulmak ve stres atmak isteyen herkes için ideal bir ders haline gelir. 
Çalışma pranayama ve enerji teknikleri ile bedeni ve sinir sistemini rahatlatarak başlar ve beden yavaş yumuşak ama derine ulaşan duruşlarla esner. Öne eğilmelerle zihin dinlenir, omurga uzar ve sırt açılır, arkaya bükülmelerle göğüs kafesi genişler ve modern hayatın insanlarla dayattığı değişik ve depresif ruh halleri olumlu yönde etkilenir. Temel yoga pozlarının maksimum gevşeme ve dinlendirme sağladığı duruşlar ile sadece beden toksinlerden arınmakla kalmaz, zihin de istenmeyen düşüncelerden arınır. Ders boyunca telapatik ve törapatik etkilerle ve nefese odaklanarak farkındalık geliştirilir. 
En derin gevşemeyi yakalayabileceğiniz savasana'da zihin-bedenin eksikliğini hissettiği içsel güçler desteklenir, beden - zihin kendini yeniler, bilinçli olarak dinlenir. Bu derin gevşeme sırasında elde edilen rahatlama birkaç saatlik gece uykusundan daha kaliteli ve dinlendiricidir. Uyku problemi yaşayanlar, Gurudwara Yogayı kısa bir süre yaptıktan sonra derin ve kesintisiz uyumaya başlayabilirler. Kaliteli uykunun yanı sıra kazanacağınız esneklik gün içerisinde hem bedeninize hem de düşüncelerinize yansıyacaktır.  
İşte bu farklı ve yeni Bir Hayatı kurmamıza destek veren Gurudwara Yoga Atölyesi'nin temel yararlarından örnek vermemiz gerekirse;
 
Stresin yarattığı bedensel ve zihinsel sorunları engelleyerek, sağlığımızı korur.
 
Yoga, stresli olduğunuzda gerginleşen kaslarınızı, kan dolaşımınızı artırarak rahatlatıyor. Yavaş ve derin nefes alma üzerinde yoğunlaşmak, kalbinizin temposunu da düşürerek rahatlamanıza yardımcı oluyor. Kemikleri ve eklemeleri kuvvetlendirmeye yardımcı olur, tüm ana kaslarınızı kuvvetlendirip sıkılaştırıp vücudunuza denge getirerek kuvvet ,elastikiyet ve irade gücü kazandırır.
 
Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar.
 
İç organlara masaj yaparak, vücut fonksiyonların düzenler.
 
Kendimize güvenimizi geliştirir, kendimizle sulh içinde olmamızı sağlarken zihin ve hisleri dengeleyerek endişelerden uzaklaştırır. Böylece muhtemel zihnisel sorunlarla kolayca baş edebilmemize imkan verir.
 
Daha az öfke, daha çok hoşgörüyle huzurlu ve pozitif bir hayata ulaştırır.Eğitim Aldığı Kurum :

Eğitmenleri :
Nazmi Gurudwara Bharati, Hande Gür, Lajja Gurudwara Bharati, Gurupriya Gurudwara Bharati

Yogik Soy Ağacı :
Swami Rama, Swami Veda Bahrati,

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :
Nazmi Gurudwara Bharati

Üye Olduğu Birlik:
YA - Yoga Alliance

YA Sertifikaları:
RYT 200 | E-RYT 200 | RYT 500 | E-RYT 500 | RCYT | YACEP

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Salı | Çarşamba | Perşembe | Cuma | Cumartesi
Adres:

Kadir Has Caddesi Şirin sokak No.4 D.2
Küçükyalı
İstanbul

Türkiye

İletişim:

Telefon: 02164459454
Mobil Telefon: 05356381338
E-posta: info@gurudwaraashram.com
Website:Kategori: Merkez & Studyo