Gurudwara Yoga


OKULUMUZ

 

Yoga okulumuz; yogik değerleri, Himalaya ustalarının yogileri tarafından öğretilen eski ve geleneksel saflıklarına getirmeyi ve sürdürmeyi amaçlamaktadır.Böylece Yoga Okulumuz, saf ve geleneksel form ile yoga ve meditasyon öğrenmelerinin çağdaş biçimi arasında bir köprüdür.

 

Amacımız yogayı en doğru şekilde öğretmek ve mesajı maksimum kişiye yaymaktır. Yoga okulumuz, başlangıçta Himalaya gurusu tarafından öğretilen büyülü tekniğin eski saflığını geri getirmeyi amaçlamaktadır. İki dünyayı bir araya getirmek için eski yogik formları ve çağdaş stili birleştiriyoruz.

 

Yoga öğrenebilir ve mevcut yaşam tarzınızdan vazgeçmeden ilkeleriyle yaşayabilirsiniz. Daha önce uygulandığı gibi yoga kavramının derin anlayış ve bilgisine sahibiz. Sürekli olarak yoga yapmayı öğrenen ve uygulayan öğretmenler ve gurularla, bu eski uygulamanın gerçek değerini anlamanıza ve hayatınızda olumlu bir değişim yaratmanıza yardımcı olabiliriz.

 

Bizimle birlikte Yoga'nın, hayatın her kesiminde, bireyi nasıl sağlıklı bir bedene ve yaşam tarzına götürdüğünü ve aynı zamanda da yogik felsefenin barışçıl bir akıl ve sakin bir ruhun korunmasında nasıl yardımcı olabileceğini öğrenebilirsiniz.

SERTİFİKA DENKLİĞİ

Gurudwara Yoga okul olarak YA Yoga Alliance onaylıdır ve sertifikası da YA Yoga Alliance Onaylı olarak verilmektedir. Uluslararası Geçerliliği olan bir sertifikadır. Ayrıca  okul olarak Yogaist Etik Kurallarına uymayı kabul ve taahhüt ettiğinden Yogaist tarafından desteklenmektedir.

 

GURUDWARA - Ustanın Kapısı

Bu kapı, uyanma, aydınlanma, iç özgürlüğe ulaşma yoludur. Amacı olan "aydınlanma" hali, insanın kendi varlığının doğasını aniden "uyanarak" idrak etmesi olarak tanımlanır.

Gurudwara’ya göre içinde bulunduğumuz çağda, yoksulluk, hastalık, şiddet, savaş gibi problemlerin artmasının ve kendi kişisel yaşamlarımızda acı çekmemizin nedeni bedenimizi ayakta tutan ruhsal anlaşmanın tam tersine davranmayı bilinçli bir şekilde seçmemizden kaynaklanmaktadır.

Biz insanlar bencil ve hırslıyız. İşbirliğini reddetmekteyiz. Sürekli ben, ben, benim ve bana… diyerek daha önemli hiç bir yüksek amaç yokmuş gibi davranmaktayız. Kendi parçalanmış karmaşıklığımızda, kendi içimizde var olan o mükemmel spiritüellik modelinin farkında değiliz. 

Eğer bu gün hayatımızdaki pek çok şeyin dünden daha farklı olmasını arzu ediyorsak; bu gün, dün yaptıklarımızdan farklı şeyler yapmalıyız. Bunun sonunda ise ortaya Yeni Bir Hayat dileyenlerin değişip yeni insan'lar olmaları gerektiği gerçeği çıkıyor.

 

FELSEFEMİZ

Felsefemiz her bireyin bütünsel bir varlık olarak var olduğu inancına dayanır. Bütünsel varlık uyumlu bir zihin, beden ve ruh' dan oluşur, bu nedenledir ki Mükemmel Sağlık sadece sağlıklı bir zihin ve beden ile elde edilebilir, bu da o kişinin ruhsal yolunu bulması için altın bir köprü görevini görür. 

Ruhsal aydınlanmaya ulaşılacak birden fazla yol olduğunu bildiğimizden, beklentisiz varoluşa inanma yolunda bulunacak her türlü inancı kabul ederiz.Ancak biz sadece ruhsal çeşitliliğe önem vermekle kalmayıp, aşk, sevgi, barış, affedicilik, özgüven, sorumluluk ve özveriyi de destekliyoruz. 

Bizce bu değerler; bireysel yollar farklılaşsa bile, Yeni Bir Hayat'a ve dolayısı ile hakikate ulaşmakta doğal dengeyi ve tanrısal bağlantıyı kurmamızı sağlarlar.Yaşamın gizeminde, tüm potansiyelinin ortaya çıkması için sonsuz sabır ve dikkat vardır. Tek, tek bireylerin rıza içinde katkı ve destekleri olmasa, onlar olmaksızın yeni bir hayat bütünlük içinde var olamaz. Evrim hep ileriyedir ama nerden geldiğini bilir ve hiçbir şey kaybolmaz. 

Spiritüel bir yaşam sürmeyi amaçlayan, yeni insanın kendine sorduğu ilk soru : "Yaşamın gizemi kendini benim ile ifade edecek bir yol bulmuş. Bu nedenle buradayım. Acaba bu amaca uygun hareket ediyor muyum?" olmalı. 

 

MİSYONUMUZ

Misyonumuz, yoga yoluyla elde edilebilecek barışı, sağlığı ve sevinci yaymaktır. Holistik evren tarafından oluşturulan ve bizim tarafımızdan geliştirilip yayılan bütüncül zihin, beden ve ruh programını oluşturan Alternatif Hayat Dersleri'ni mümkün olan en fazla kişiye yardım sever, itinalı ve sevgi dolu bir şekilde ulaştırmaktır. Misyon dememizin amaç ve vaat karışımı olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden misyonumuza günün 24 saati, haftanın 7 günü ve yılın 52 haftası bağlı kalıyoruz.

 

Yoga Uzmanlık Programları takvimi için tıklayınız.

Yetiştirdiğimiz Uzmanlar için tıklayınız.

 

** Gurudwara Yoga bir Gurudwara Ashram kuruluşudur.

 

 

 

 

 

 
Eğitim Aldığı Kurum :

Eğitmenleri :
Nazmi Gurudwara Bharati, Hande Gür, Lajja Gurudwara Bharati

Yogik Soy Ağacı :
Gurudwara Yoga; Himalaya yogilerinden ve Sage Kapila, Hiranya-garbha, Patanjali, Swami Rama ve onun öğrencisi Swami Veda Bharatiji'nin soyundan gelen yogun öğrenmeyi verir.

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :
Nazmi Gurudwara Bharati

Uzmanlık Alanı:
Eğitmenlik Eğitimi

Üye Olduğu Birlik:
YA - Yoga Alliance

YA Sertifikaları:
E-RYT 500 | RYS 200 | YACEP

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Salı | Çarşamba | Perşembe | Cuma | Cumartesi
Adres:

Kadir Has Caddesi Şirin sokak No.4 D.2
Küçükyalı
İstanbul

Türkiye

İletişim:

Telefon: 02164459454
Mobil Telefon: 05356381338
E-posta: info@gurudwaraashram.com
Website:YA_gurudwara_sertifika.jpg
yogaist_sertifika_okul.jpg
Kategori: Okul